Tandemový seskok padákem

Tandemový seskok – Vyskočte z letadla až ze čtyř kilometrů.

Sedíte v letadle. Stoupáte do výšky až 4 000 metrů. Ne, není to vyhlídkový let. Srdce buší jako o závod. Vykročíte a už letíte volným pádem šílenou rychlostí až 200 km/h směrem k zemi.

Zažít něco jedinečného v sobě skrývá mnoho pozitiv. Nejenom, že vyzkoušíte něco úplně nového, ale také získáte zážitek na celý život. Jedním z takových je určitě tandemový seskok padákem, který si budete zaručeně pamatovat ještě dlouhá léta. Lidé odjakživa chtěli napodobit ptáky a vyzkoušet si, jaké to je létat. Zprostředkovat klasické létání sice ještě neumíme, ale každý si může vyzkoušet skok padákem z výšky 4000 metrů. Vychutnejte si okolo 45 sekund volného pádu a poté až deset minut krásného vyhlídkového letu s padákem. Není nad to pohlédnout na matičku zemi z ptačího pohledu, vydat se do oblak a mít vše jako na dlani. Garantujeme vám, že na seskok padákem jen tak nezapomenete.

Tandemový seskok
Tandemový seskok - zážitek na celý život

Jak přesně seskok probíhá

Simulátor volného pádu už jste zkusili? Je na čase zažít to v reálném prostředí. Ale stále bezpečně připoutáni k instruktorovi. Při seskoku vás čeká necelou minutu dlouhý volný pád. K tomu si užijete ještě 5-10 minut letu při otevřeném padáku. Nemusíte se o nic starat, instruktor všechno zařídí za vás. Necháte se jen unášet a užijete si nezapomenutelný pocit skutečného letu. 

A až zvládnete tandemový seskok, třeba si volným pádem skočíte sami. 🙂  

Skok ze 4 000 metrů zažijete na letišti v Příbrami, Mostě a v Klatovech a Prostějově. V Mladé Boleslavi, Znojmě, Roudnici nad Labem, Českých Budějovicích, Vyškově, Hořovicích, Chomutově, Plzni a Strakonicích se vyskakuje 3 000 – 4 000 metrů nad zemí. V Kolíně a Hradci vyskočíte ze tří kilometrů.

Historie skoků padákem

Seskoky s padákem patří určitě především do moderní doby, ale málokdo ví, že první myšlenka padáku vznikla již v 15. století. První návrh vytvořil Leonardo da Vinci, jehož myšlenka byla v dalších stoletích zdokonalována. Francouz Garnerin jako první seskočil s padákem z výšky 700 metrů a vysloužil si obdiv. Do té doby proběhlo mnoho pokusů, kdy místo lidí byly padáky testovány na zvířatech. Během druhé světové války byl padák důležitou výbavou všech parašutistů a plnil v misích velice důležitou roli. Při památném vylodění v Normandii hrály padáky důležitou roli a napomohly úspěchu spojeneckých jednotek. Od té doby se stále více zdokonalovaly civilní padáky a staly se tak dostupné pro širokou veřejnost.
Pokud se chystáte na skok padákem, doporučujeme vám zaplatit doplatek za video dokumentaci. Budete tak mít krásnou vzpomínku na jedinečný seskok, na kterém bude zaznamenáno vše důležité, včetně vašich emocí před skokem a během něj. Před samotným skokem si vyslechnete poučení pro skok, při kterém ale v podstatě nebudete muset nic dělat, jen si vychutnávat jedinečný volný pád a vyhlídkový let.